Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

@Roiman4: nefunguje. Naposledy zkoušeno ráno. Podle toho, kde na to kliknu, vrátí na homepage nebo zobrazí "something went wrong". 

Dneska v 10:26 mi to šlo...

http://refundclaims.ryanair.com/

0 Citovat

@Michal  to je diskutabilni ,koukal jsem na stranky Ministerstva  zahranici a tam se pise ze jako obcan CR se mohu vratit kdykoliv ,taky je rozdil mezi rezidenstvim a obcanstvim ,alespon v Irsku ano 

https://www.mvcr.cz/docDetail.as...#Cestovani


V soucasnosti by to asi bylo nejschudnejsi pres Nemecko ,kde bych pak pesky presel hranice na cesky pas 

Ale tak ted to urgentne neresim a za mesic muze byt vsechno jinak 

0 Citovat

https://www.iatatravelcentre.com...226297.htm

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Michal  to je diskutabilni ,koukal jsem na stranky Ministerstva  zahranici a tam se pise ze jako obcan CR se mohu vratit kdykoliv ,taky je rozdil mezi rezidenstvim a obcanstvim ,alespon v Irsku ano 

Tak už se konečně rozhodni, kde a kým chceš vlastně být, a nedělej v tom bordel.

0 Citovat

Mikir chce být tím,kým se mu to zrovna v danou chvíli hodí.

0 Citovat

[citace="mirjur"]

Tak už se konečně rozhodni, kde a kým chceš vlastně být, a nedělej v tom bordel

Sorry ,ale mit dve obcanstvi je bordel ?

0 Citovat

Sorry uz to jednotlive komentovat nebudu ,proste z osobnich duvodu potrebuju byt nejakou dobu v jedne zemi a  nejakou dobu zase v druhe ,,, co je na tom  tak nepochopitelneho   a co na tom vsem vadi ?

0 Citovat

12:55 - Gruzie vyhlásila na území celého státu stav nouze, stejné opatření oznámil středoasijský Kyrgyzstán. V Kyjevě zastavují veřejnou dopravu, po metru i autobusy a tramvaje @via Novinky.cz...

0 Citovat

@mikir. Bordel v tom děláš ty, že to tady donekonečna už asi měsíc řešíš asi v 5 vláknech. Je to otravné. Kdybys v tom měl jasno, tak tě ani nenapadne v této době vymýšlet, jak se dostat do Česka nebo z Česka a pak zase zpátky.... a pak zase zpátky...

0 Citovat

Tady to vládní dopravení zpátky zdarma do ČR by mělo být jen pro ty, kteří vycestovali do určitýho data. Jen tady na fóru je několik lidí, kteří nedávno buď vycestovali nebo o tom teď přemýšlí :/

0 Citovat

[citace="mirjur"]

@mikir. Bordel v tom děláš ty, že to tady donekonečna už asi měsíc řešíš asi v 5 vláknech. Je to otravné. Kdybys v tom měl jasno, tak tě ani nenapadne v této době vymýšlet, jak se dostat do Česka nebo z Česka a pak zase zpátky.... a pak zase zpátky...

@ mirjur , nezlob se na me ,ale ja  resim situaci  ,ktera nastala po  16.3, ,od zacatku roku jsem nekolikrat letel mezi  Irskem a CR  a byl jsem tam nebo tam podle svych potreb , naposledy jsem priletel  do CR   10.3,. s tim , ze jsem mel zpatecni let  18.3.

V tom tydnu  zacaly  zakazy a prikazy  a  nebylo jasne jake jsou pravidla pro vycestovani  Pravidla se neustale menily a meni se porad ,ja v tom mam jasno  ,co chci a co potrebuju , ale  uz to tady resit nebudu kdyz vidim ty reakce 

Asi tady nikdo v zahranici nepracuje ,nebydli , nema dve domacnosti ,jednu v zahŕanici jednu v CR, nema cast rodiny v CR,,nechape jake s tim vsim muzou vzniknout problemy, kdyz nejsou jednotna pravidla  pro vsechny zeme stejna ,....

0 Citovat

mirjur napsal(a): Kdybys v tom měl jasno, tak tě ani nenapadne v této době vymýšlet, jak se dostat do Česka nebo z Česka a pak zase zpátky.... a pak zase zpátky...

Ale on v tom má velmi jasno. Předpokládám, že před úřady předstírá, že žije tady i tam. Důvod je nabíledni.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Asi tady nikdo v zahranici nepracuje ,nebydli , nema dve domacnosti ,jednu v zahŕanici jednu v CR, nema cast rodiny v CR,,nechape jake s tim vsim muzou vzniknout problemy, kdyz nejsou jednotna pravidla  pro vsechny zeme stejna ,....

Ne, nejste sám, kdo cestuje do zahraničí za rodinou nebo prací. Ale tady na fóru jste asi jediný, kdo nepochopil, že za současné situace je nejlepší sedět na řiti a počkat, až se to přežene.

0 Citovat

Asi bych raději seděl na zadku někde daleko, daleko, než doma. Určitě bych se nesnažil za každou cenu se dostat z5... 

0 Citovat

[citace="Petr76"]

Ale on v tom má velmi jasno. Předpokládám, že před úřady předstírá, že žije tady i tam. Důvod je nabíledni.


Uz jsem sice napsal ,ze jednotlive nebudu reagovat ,ale na tohle proste musim .. Jaky duvod a jake predstirani ,k cemu by mi to bylo dobre ?  Z hlediska urednich  veci mam jen v OP adresu magistratu ,protoze  do OP se zahranicni adresa  neda napsat ,nic z CR nepobiram ,krome predcasne penze ,kterou mi zasilaji na irsky ucet v eurech  a ze zdravotniho  systemu jsem v CR odhlaseny  

V cem bych jako mel ojebavat urady a jake vyhody  bych s toho jako mel mit ,,,Napada me jedine , ptal jsem,se na duchdovem  kdyz bych chtel tu penzi nechat posilat na cesky ucet ,abych nemusel predkladat potvrzeni o ziti a nechodilo me to pokazde v jinem terminu,..tak me bylo receno , ze by mi to musela potvrdit  banka a ze  70 procent dnu v mesici jsem v CR  ,coz nejsem a ani by se me to nevyplatilo.

 Z hlediska irskych uradu  nejake  predstirani   postrada uz jakykoliv smysl .naopak kdyz tu nebudu  a nenahlasim to ,nedostanu podporu a ta doba kdy tu nemusim byt  je omezena 

Takze prestan vymyslet nejake konspiracni teorie   o predstirani neceho  at nemusim odpovidat na neco co nikoho nezajima 

0 Citovat

[citace="Vladko"]

Ne, nejste sám, kdo cestuje do zahraničí za rodinou nebo prací. Ale tady na fóru jste asi jediný, kdo nepochopil, že za současné situace je nejlepší sedět na řiti a počkat, až se to přežene.


Jak dlouho ?  3o dnu ?  V pohode  ,ale co kdyz  to bude trvat do leta  nebo i dele ?

0 Citovat

Že bys seděl na té prdeli do léta nebo i déle, jak bude třeba, jako všichni ostatní, kterým dochází, co se kolem nich děje místo toho, abys už teď zase vymýšlel jak s něčím vyjebat (už to fakt nejde nazvat jinak)?

0 Citovat

Trochu na odlahcenie diskusie mikir vs. svet, dneska som sa prekonala a natocila video o mojej skusenosti s covid19, pripadne sa to video da pouzit na uspatie deti (a mozno aj dospelych), a slubujem, ze na konci nic nepredavam :) 

https://youtu.be/niGhWnFfRkc

0 Citovat

Hltám to s očima přilepenýma na monitor:-) Dá se to sdílet? Myslím by to bylo poučné pro lidi. Každopádně přeji a věřím v brzké uzdravení.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Trochu na odlahcenie diskusie mikir vs. svet, dneska som sa prekonala a natocila video o mojej skusenosti s covid19, pripadne sa to video da pouzit na uspatie deti (a mozno aj dospelych), a slubujem, ze na konci nic nepredavam :) 

https://youtu.be/niGhWnFfRkc


Super, díky moc za informace a přeji, ať jsi co nejdříve úplně fit! :)
0 Citovat

Dík moc za tvoje video dalo mě to více než spousta článku které nic neříkají 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Trochu na odlahcenie diskusie mikir vs. svet, dneska som sa prekonala a natocila video o mojej skusenosti s covid19, pripadne sa to video da pouzit na uspatie deti (a mozno aj dospelych), a slubujem, ze na konci nic nepredavam :) 

https://youtu.be/niGhWnFfRkc

Vypadáš dobře, to asi přežiješ. Trochu make-upu a nikdo nic nepozná...

0 Citovat

padrino :D

video je nastavene tak, ze ktokolvek s linkom si ho moze pozriet, takze zdielat sa da, ale na yt by sa nemalo dat vyhladat, som rada, ze vam pride uzitocne

0 Citovat

Padrino to popsal trefně :) připojuji se k přáním brzkého uzdravení.

0 Citovat

Celkem by mě zajímal nazor pana Eiselta na průběh "chřipkové epidemie" zejmena v Itálii, nebo jestli se někde uz praštil do hlavy a byl osvícen.

0